Cennik węgla opałowego

obowiązujący od 1.06.2017 r.



Nazwa SortymentuNazwa kopalniKlasa zbytu wartość opałowa Qir [MJ/kg]Uziarnienie [mm]Popiół Ar [%] maxSiarka Str [%] maxCena brutto bez akcyzy [zł/t]Cena brutto z akcyzą [zł/t]
ORZECHKWK Piast-Ziemowit Ruch Piast2625-8070,9670707,46
ORZECHKWK ROW Ruch Chwałowice2825-8070,6670707,46
ORZECHKWK ROW Ruch Marcel3125-12030,4670707,46
GROSZEKZiemowit258-3570,9630667,46
GROSZEKKWK ROW Ruch Chwałowice2820-4060,6630667,46
KOSTKAKWK Piast-Ziemowit Ruch Piast2663-20070,9730767,46
KOSTKAKWK ROW Ruch Marcel3163-20030,4730767,46
MUŁKWK ROW Ruch Rydułtowy190-1240,6260297,46
FLOTKWK ROW Ruch Marcel220-13-40,3370407,46
KOKS OrzechKoksownia Dębieńsko2720-4090,69901033,30




Paliwa kwalifikowane



Nazwa SortymentuNazwa kopalniKlasa zbytu wartość opałowa Qir [MJ/kg]Uziarnienie [mm]Popiół Ar [%] maxSiarka Str [%] maxCena brutto bez akcyzy [zł/t]Cena brutto z akcyzą [zł/t]
RetopalKWK Piast-Ziemowit Ruch Piast255-2581,0680717,46
PieklorzKWK ROW Ruch Chwałowice275-2560,6750787,46
EkoretZakład Przeróbczy Juliusz275-2550,5790827,46
SkarbekKWK Bobrek285-2550,5790827,46
SkarbekZakład Górniczy Piekary26,55-2540,5860897,46
Retopal workowany 25kgKWK Piast-Ziemowit Ruch Piast255-2581,0800
20zł/worek 25kg
837,46
Skarbek workowany 25kgKWK Bobrek285-2550,5880
22zł/worek 25kg
917,46
Skarbek workowany 25kgZakład Górniczy Piekary26,55-2540,5920
23zł/worek 25kg
957,46




Miały energetyczne



Nazwa SortymentuNazwa kopalniKlasa zbytu wartość opałowa Qir [MJ/kg]Uziarnienie [mm]Popiół Ar [%] maxSiarka Str [%] maxCena brutto bez akcyzy [zł/t]Cena brutto z akcyzą [zł/t]
Miał 23KWK Piast-Ziemowit Ruch Piast230-31121,0490527,46
Miał 25KWK Wesoła250-31101,0550587,46
Ekomiał 25KWK Piast-Ziemowit Ruch Piast250-31101,0550587,46