Cennik węgla opałowego

obowiązujący od 1.11.2017 r.



Nazwa sortymentuNazwa kopalniKlasa zbytu wartość opałowa Qir [MJ/kg]Uziarnienie [mm]Popiół Ar [%] maxSiarka Str [%] maxCena brutto bez akcyzy [zł/t]Cena brutto z akcyzą [zł/t]
ORZECHKWK Piast-Ziemowit Ruch Piast2525-8070,9790827,46
ORZECHKWK ROW Ruch Chwałowice2725-8070,6790827,46
ORZECHKWK ROW Ruch Marcel3125-12030,4790827,46
GROSZEKZiemowit258-3170,9720757,46
GROSZEKKWK ROW Ruch Chwałowice2720-4060,6720757,46
GROSZEKKWK ROW Ruch Marcel318-3130,4720757,46
KOSTKAKWK Piast-Ziemowit Ruch Piast2563-20070,9820857,46
KOSTKAKWK ROW Ruch Marcel3163-20030,4820857,46
KOKS OrzechKoksownia Dębieńsko27-2820-4090,611901233,30




Paliwa kwalifikowane



Nazwa sortymentuNazwa kopalniKlasa zbytu wartość opałowa Qir [MJ/kg]Uziarnienie [mm]Popiół Ar [%] maxSiarka Str [%] maxCena brutto bez akcyzy [zł/t]Cena brutto z akcyzą [zł/t]
RetopalKWK Piast-Ziemowit Ruch Piast255-2581,0760797,46
PieklorzKWK ROW Ruch Chwałowice275-2560,6860897,46
EkoretZakład Przeróbczy Juliusz275-2550,5860897,46
SkarbekKWK Bobrek285-2550,5890927,46
SkarbekZakład Górniczy Piekary26,55-2540,5950987,46
Retopal workowany 25kgKWK Piast-Ziemowit Ruch Piast255-2581,0880
22zł/worek 25kg
917,46
Ekoret workowany 25kgZakład Przeróbczy Juliusz275-2550,5960
24zł/worek 25kg
997,46
Skarbek workowany 25kgKWK Bobrek285-2550,51000
25zł/worek 25kg
1037,46
Skarbek workowany 25kgZakład Górniczy Piekary26,55-2540,51000
25zł/worek 25kg
1037,46




Miały energetyczne



Nazwa SortymentuNazwa kopalniKlasa zbytu wartość opałowa Qir [MJ/kg]Uziarnienie [mm]Popiół Ar [%] maxSiarka Str [%] maxCena brutto bez akcyzy [zł/t]Cena brutto z akcyzą [zł/t]