Cennik węgla opałowego z Kompanii Węglowej S.A.

obowiązujący od 01.08.2015 r.



Nazwa SortymentuNazwa kopalniKlasa zbytu wartość opałowa Qir [MJ/kg]Uziarnienie [mm]Popiół Ar [%] maxSiarka Str [%] maxCena brutto bez akcyzy [zł/t]Cena brutto z akcyzą [zł/t]
ORZECHPiast2625-8070,9590627,46
ORZECHMarcel3125-1202,50,4620657,46
ORZECHChwałowice2825-8070,6620657,46
GROSZEKZiemowit258-4081,0590627,46
GROSZEKChwałowice288-3170,6590627,46
KOSTKAPiast2663-20070,9660697,46
MUŁRydułtowy190-1240,6290327,46
FLOTMarcel220-13-40,3350387,46
KOKS OrzechDębieńsko2720-4090,6890933,30




Paliwa kwalifikowane



Nazwa SortymentuNazwa kopalniKlasa zbytu wartość opałowa Qir [MJ/kg]Uziarnienie [mm]Popiół Ar [%] maxSiarka Str [%] maxCena brutto bez akcyzy [zł/t]Cena brutto z akcyzą [zł/t]
RetopalPiast255-2581,0570607,46
PieklorzChwałowice285-2560,6700737,46
EkoretJuliusz275-2550,6730767,46
Pieklorz/SkarbekPiekary26,55-2540,5830877,46
Retopal workowany 25kgPiast255-2581,0760797,46
Pieklorz/Skarbek workowany 25kgPiekary26,55-2540,5920957,46




Miały energetyczne



Nazwa SortymentuNazwa kopalniKlasa zbytu wartość opałowa Qir [MJ/kg]Uziarnienie [mm]Popiół Ar [%] maxSiarka Str [%] maxCena brutto bez akcyzy [zł/t]Cena brutto z akcyzą [zł/t]
Miał 19Piast190-20231,0260297,46
Miał 23Piast230-20121,0350387,46
Miał 25Piast250-10101,0400437,46
Miał 25Piast250-31101,0450487,46
Miał 26Piekary260-3140,5520557,46
Miał 27Chwałowice270-3160,6490527,46