Cennik węgla opałowego

obowiązujący od 26.09.2018r.



Nazwa sortymentuNazwa kopalniKlasa zbytu wartość opałowa Qir [MJ/kg]Uziarnienie [mm]Popiół Ar [%] maxSiarka Str [%] maxCena brutto bez akcyzy [zł/t]Cena brutto z akcyzą [zł/t]
ORZECH IIKWK Sobieski2325 - 6071,0650687,46
ORZECH IKWK Sobieski2340 - 10071,0680717,46
ORZECHKWK Piast-Ziemowit Ruch Piast25-2625-8070,9690727,46
ORZECHKWK ROW Ruch Chwałowice2725-8070,6750787,46
ORZECHKWK ROW Ruch Marcel3125-8030,4750787,46
GROSZEKKWK Janina238-5070,8650687,46
GROSZEKKWK Wujek298-5040,5690727,46
KOSTKAKWK Sobieski2363-20071,0750787,46
KOSTKAKWK Piast-Ziemowit Ruch Piast2663-20070,9790827,46
KOSTKAKWK ROW Ruch Chwałowice2763-20070,6810847,46
KOSTKAKWK ROW Ruch Marcel3163-20030,4830867,46
KOKS OrzechKoksownia Dębieńsko27-2820-4090,611901233,30




Paliwa kwalifikowane / ekogroszki



Nazwa sortymentuNazwa kopalniKlasa zbytu wartość opałowa Qir [MJ/kg]Uziarnienie [mm]Popiół Ar [%] maxSiarka Str [%] maxCena brutto bez akcyzy [zł/t]Cena brutto z akcyzą [zł/t]
RetopalKWK Piast-Ziemowit Ruch Piast25-265-2581,0690727,46
PieklorzKWK ROW Ruch Chwałowice27-285-2560,6760797,46
EkoretZakład Przeróbczy Juliusz26-275-2550,5760797,46
KarlikZakład Produkcji Ekopaliw265-2570,8760
797,46
SkarbekKWK Bobrek28-295-2550,5890927,46
SkarbekZakład Górniczy Piekary26-275-2540,5890927,46
Retopal workowany 25kgKWK Piast-Ziemowit Ruch Piast25-265-2581,0840
21zł/worek 25kg
877,46
Skarbek workowany 25kgKWK Bobrek28-295-2550,5960
24zł/worek 25kg
997,46
Skarbek workowany 25kgZakład Górniczy Piekary26-275-2540,51000
25zł/worek 25kg
1037,46




Miały energetyczne



Nazwa SortymentuNazwa kopalniKlasa zbytu wartość opałowa Qir [MJ/kg]Uziarnienie [mm]Popiół Ar [%] maxSiarka Str [%] maxCena brutto bez akcyzy [zł/t]Cena brutto z akcyzą [zł/t]
Miał 23230-35120,6515552,46
Miał 24240-35120,6550587,46
Miał 25KWK Piast-Ziemowit Ruch Piast250-25120,8590627,46
Miał 26Zakład Górniczy Piekary260-3140,5650687,46