Cennik węgla opałowego

obowiązujący od 1.01.2018 r.



Nazwa sortymentuNazwa kopalniKlasa zbytu wartość opałowa Qir [MJ/kg]Uziarnienie [mm]Popiół Ar [%] maxSiarka Str [%] maxCena brutto bez akcyzy [zł/t]Cena brutto z akcyzą [zł/t]
ORZECHKWK Piast-Ziemowit Ruch Piast2525-8070,9740777,46
ORZECHKWK ROW Ruch Chwałowice2725-8070,6750787,46
ORZECHKWK ROW Ruch Marcel3125-12030,4750787,46
GROSZEKZiemowit258-3170,9700737,46
GROSZEKKWK ROW Ruch Chwałowice2720-4060,6700737,46
KOSTKAKWK Piast-Ziemowit Ruch Piast2563-20070,9770807,46
KOSTKAKWK ROW Ruch Marcel3163-20030,4770807,46
KOKS OrzechKoksownia Dębieńsko27-2820-4090,611901233,30




Paliwa kwalifikowane



Nazwa sortymentuNazwa kopalniKlasa zbytu wartość opałowa Qir [MJ/kg]Uziarnienie [mm]Popiół Ar [%] maxSiarka Str [%] maxCena brutto bez akcyzy [zł/t]Cena brutto z akcyzą [zł/t]
RetopalKWK Piast-Ziemowit Ruch Piast25-265-2581,0720757,46
EkoretZakład Przeróbczy Juliusz26-275-2550,5790827,46
PieklorzKWK ROW Ruch Chwałowice27-285-2560,6790827,46
SkarbekKWK Bobrek28-295-2550,5890927,46
SkarbekZakład Górniczy Piekary26-275-2540,5950987,46
Retopal workowany 25kgKWK Piast-Ziemowit Ruch Piast25-265-2581,0840
21zł/worek 25kg
877,46
Ekoret workowany 25kgZakład Przeróbczy Juliusz26-275-2550,5920
23zł/worek 25kg
957,46
Skarbek workowany 25kgKWK Bobrek28-295-2550,51000
25zł/worek 25kg
1037,46
Skarbek workowany 25kgZakład Górniczy Piekary26-275-2540,51000
25zł/worek 25kg
1037,46




Miały energetyczne



Nazwa SortymentuNazwa kopalniKlasa zbytu wartość opałowa Qir [MJ/kg]Uziarnienie [mm]Popiół Ar [%] maxSiarka Str [%] maxCena brutto bez akcyzy [zł/t]Cena brutto z akcyzą [zł/t]
Miał 25KWK Piast-Ziemowit250-31121,0590627,46
Miał 27KWK ROW Ruch Chwałowice270-3180,8590627,46