Autoryzowany Sprzedawca POLSKIEj grupy górniczej  dawniej Kompania Węglowa

 Cennik węgla opałowego

obowiązujący od 13.02.2017 r.



Nazwa SortymentuNazwa kopalniKlasa zbytu wartość opałowa Qir [MJ/kg]Uziarnienie [mm]Popiół Ar [%] maxSiarka Str [%] maxCena brutto bez akcyzy [zł/t]Cena brutto z akcyzą [zł/t]
ORZECHKWK Piast-Ziemowit Ruch Piast2625-8070,9670707,46
ORZECHKWK ROW Ruch Marcel3125-12030,4700737,46
ORZECHKWK ROW Ruch Chwałowice2825-8070,6700737,46
GROSZEKZiemowit2520-4070,9640677,46
KOSTKAKWK Piast-Ziemowit Ruch Piast2663-20070,9740777,46
MUŁKWK ROW Ruch Rydułtowy190-1240,6260297,46
FLOTKWK ROW Ruch Marcel220-13-40,3370407,46




Paliwa kwalifikowane



Nazwa SortymentuNazwa kopalniKlasa zbytu wartość opałowa Qir [MJ/kg]Uziarnienie [mm]Popiół Ar [%] maxSiarka Str [%] maxCena brutto bez akcyzy [zł/t]Cena brutto z akcyzą [zł/t]
RetopalKWK Piast-Ziemowit Ruch Piast255-2581,0680717,46
PieklorzKWK ROW Ruch Chwałowice285-2560,6780817,46
SkarbekZakład Górniczy Piekary26,55-2540,5850887,46
Retopal workowany 25kgKWK Piast-Ziemowit Ruch Piast255-2581,0800
20zł/worek 25kg
837,46
Skarbek workowany 25kgKWK Bobrek285-2550,6920
23zł/worek 25kg
957,46
Skarbek workowany 25kgZakład Górniczy Piekary26,55-2540,5960
24zł/worek 25kg
997,46




Miały energetyczne



Nazwa SortymentuNazwa kopalniKlasa zbytu wartość opałowa Qir [MJ/kg]Uziarnienie [mm]Popiół Ar [%] maxSiarka Str [%] maxCena brutto bez akcyzy [zł/t]Cena brutto z akcyzą [zł/t]
Miał 23KWK Piast-Ziemowit Ruch Piast230-31121,0440477,46
Miał 25KWK Piast-Ziemowit Ruch Piast250-31101,0540577,46