Autoryzowany Sprzedawca POLSKIEj grupy górniczej  dawniej Kompania Węglowa

 Cennik węgla opałowego

obowiązujący od 26.09.2016 r.



Nazwa SortymentuNazwa kopalniKlasa zbytu wartość opałowa Qir [MJ/kg]Uziarnienie [mm]Popiół Ar [%] maxSiarka Str [%] maxCena brutto bez akcyzy [zł/t]Cena brutto z akcyzą [zł/t]
ORZECHKWK Piast-Ziemowit Ruch Piast2625-8070,9630667,46
ORZECHKWK ROW Ruch Chwałowice2825-8070,6630667,46
ORZECHKWK ROW Ruch Marcel3125-12030,4610647,46
GROSZEKKWK ROW Ruch Chwałowice288-3160,6590627,46
KOSTKAKWK Piast-Ziemowit Ruch Piast2663-20070,9700737,46
MUŁKWK ROW Ruch Rydułtowy190-1240,6250287,46
FLOTKWK ROW Ruch Marcel220-13-40,3360397,46
KOKS OrzechKoksownia Dębieńsko2720-4090,6790833,30




Paliwa kwalifikowane



Nazwa SortymentuNazwa kopalniKlasa zbytu wartość opałowa Qir [MJ/kg]Uziarnienie [mm]Popiół Ar [%] maxSiarka Str [%] maxCena brutto bez akcyzy [zł/t]Cena brutto z akcyzą [zł/t]
RetopalKWK Piast-Ziemowit Ruch Piast255-2581,0630667,46
PieklorzKWK ROW Ruch Chwałowice285-2560,6690727,46
EkoretZakład Przeróbczy Juliusz275-2550,6720757,46
Pieklorz/SkarbekZakład Górniczy Piekary26,55-2540,5790827,46
Retopal workowany 25kgKWK Piast-Ziemowit Ruch Piast255-2581,0720757,46
Pieklorz/Skarbek workowany 25kgZakład Górniczy Piekary26,55-2540,5920957,46




Miały energetyczne



Nazwa SortymentuNazwa kopalniKlasa zbytu wartość opałowa Qir [MJ/kg]Uziarnienie [mm]Popiół Ar [%] maxSiarka Str [%] maxCena brutto bez akcyzy [zł/t]Cena brutto z akcyzą [zł/t]
Miał 19KWK Piast-Ziemowit Ruch Piast190-20231,0250287,46
Miał 23KWK Piast-Ziemowit Ruch Piast230-20121,0320357,46
Miał 25KWK Piast-Ziemowit Ruch Piast250-31101,0450487,46
Miał 26Zakład Górniczy Piekary260-3140,5520557,46
Miał 27KWK ROW Ruch Chwałowice270-3160,6490527,46